Ételallergia csomagok

Kinek ajánlott ez a vizsgálati csomag?

Az allergiás panaszok változatos tünetek képében, az étel fogyasztását követően jelennek meg. Ezek lehetnek bőrelváltozások (viszkető, vörös foltok, csalánkiütés, ekcéma), emésztőrendszeri tünetek (hasmenés, görcsös hasi fájdalom, hányinger, hányás) és légúti panaszok (fulladás, asztma, gégevizenyő). Súlyos esetben akár anafilaxiás roham is kialakulhat, amit rövid időn belül megjelenő hasi fájdalom, ajak, gége- és nyelvdagadás jelez, sőt a súlyos allergiás reakció akár életveszélyes keringés összeomlást is okozhat. 

Az allergiás reakció esetén jelentősen megemelkedhet az össz-IgE és a gyulladáskor keletkező fehérjemolekulák (allergénspecifikus IgE) szintje, ezért a vizsgálat során ezt az értéket is mérjük. A pozitivitás értékelése függ a klinikai tünetektől is. Diéta hatására ezek az ellenanyagok eltűnhetnek a vérből, ezért a diéta mellett végzett vizsgálatok eredménye bizonytalan.

A vizsgálati csomag tartalma

Nutritív 20-as panel + Total IgE meghatározás

A panel összetétele: tojás, tehéntej, alfa-laktalbumin, béta-laktoglobulin, kazein, tőkehal, búzaliszt, földimogyoró, szója, paradicsom, sárgarépa, burgonya, narancs, alma, banán, őszibarack, szezámmag, rák, marhahús, kiwi, zeller, mandula, mogyoró.

 

Nutritív 40-es panel + Total IgE meghatározás

A panel összetétele: disznóhús, marhahús, csirkehús, birkahús, paradicsom, sárgarépa, burgonya, mustár, tőkehal, rák, kék kagyló, tonhal, lazac, kiwi, mangó, ananász, narancs, alma, banán, őszibarack, tehéntej, alfa-laktalbumin, béta-laktoglobulin, kazein, szezámmag, sütőélesztő, fokhagyma, zeller, mogyoró, paradió, mandula, kókuszdió, földimogyoró, tojás, kecsketej, rozsliszt, zab, kukorica, hajdina, búzaliszt.

Atópia allergia panel+Total IgE meghatározás

A panel összetétele: Dermatophagoides farinae, Dermatophagoides pteronyssinus, Méh méreg, Darázs méreg, Csótány, Házipor, Macskaszőr, Kutyaszőr, Lószőr, Ecsetpenész (Penicillium notatum), Korompenész (Cladosporium herbarum), Kannapenész (Aspergillus fumigatus), Konídiumos gomba (Alternaria alternata), Borjúpázsit pollen, Csomós ebír pollen, Réti komócsin pollen, Termesztett rozs pollen, Égerfa pollen, Nyírfa pollen, Mogyoró pollen, Tölgyfa pollen, Ciprus pollen, Parlagfű pollen, Fekete üröm pollen, Lándzsás útifű pollen, Latex, Paradicsom, Sárgarépa, Burgonya, Zeller, Tojásfehérje, Tojássárgája, Tehéntej, Kardhal, Rák, Garnélarák, Marha szérum albumin (BSA), Alfa-laktalbumin, Béta-laktalbumin, Kazein, Marhahús, Bárányhús, Sütőélesztő, Búzaliszt, Rozsliszt, Rizs, Szója, Szezám, Földimogyoró, Mogyoró, Mandula, Alma, Kiwi, Sárgabarack, valamint a keresztreaktivitást jelző CCD-marker (keresztreagáló szénhidrát determináns).

ALEX multiplex allergia panel+Total IgE meghatározás

295 allergént tartalmaz (178 forrás 156 kivonata és 126 komponense)
A panel segítséget nyújt komplex allergiás kórképek esetében, amikor nem tudjuk biztosan, hogy pollen, táplálék vagy éppen egyéb forrásból származó allergén okozza a panaszokat. Tartalmazza ritka allergiák vizsgálatát, melyek a hagyományos allergia paneleken nem biztos, hogy megtalálhatóak. Elvégzésével felderíthetők keresztallergiák is.

Fontos tudnivalók az ételallergia vizsgálatról

Az ételallergia vizsgálathoz éhgyomor NEM szükséges.

Az ételallergia vizsgálat elvégzésének időpontja reggel 7.00 és 10.00 óra között lehetséges. 

A laborvizsgálatokra időpontfoglalás szükséges, mely munkanapokon 06/22-999-555-ös telefonszámon recepciónkon lehetséges,  vagy online az Időpontfoglalás gombra kattintva foglalható időpont. Kérjük amennyiben online foglal időpontot a megjegyzés rovatba tüntesse fel milyen laborvizsgálatot szeretne igénybe venni. Amennyiben nem tudjuk fogadni hívását, igyekszünk rövid időn belül visszahívni.

A laboreredmény 7-9 nap alatt készül el, melyet e-mailben továbbítunk pácienseink felé.

Hogyan készüljön a vizsgálatra?

Az alábbi szempontok figyelembevételével biztosíthatja, hogy az ételallergia vizsgálat a lehető leghatékonyabb és legbiztonságosabb módon történjen:

  • Hidratálás: Fontos, hogy a laborvizsgálat előtt legalább fél liter szénsavmentes vizet fogyasszon, hogy megfelelően hidratált legyen.
  • NEM éhgyomri vizsgálat: Az ételallergia vizsgálat NEM éhgyomorra történik. A vizsgálat előtt étkezhet és gyógyszereit is nyugodtan beveheti.
  • Stimulánsok kerülése: Ne fogyasszon kávét, teát, alkoholt, és kerülje a rágógumizást és dohányzást az ételallergia vizsgálat előtt.
  • Fizikai terhelés kerülése: A szélsőséges fizikai terhelés torzíthatja bizonyos laborvizsgálatok eredményeit, így ezeket kerülni kell az ételallergia vizsgálat előtt.
  • Biztonság: Ha rosszul szokott lenni vérvételkor vagy allergiás a fertőtlenítőszerekre, tájékoztassa erről a személyzetet még az ételallergia vizsgálat előtt. A vért fekvő helyzetben is le lehet venni, csökkentve az ájulás és az ezzel járó esetleges sérülés kockázatát.
  • A vérvétel után: A mintavételt követően karját tartsa kinyújtva,  és 3-5 percig nyomja a szúrás helyét egy steril vattalappal. Amennyiben ez nem történik meg, bevérzés (haematoma) keletkezhet. Ha a vérvétel helye fáj, vagy hajlamos a véraláfutásra, az óvatos jegelés jót tehet. Ez néhány nap elteltével magától gyógyul. Kérjük jelezze, ha vérhígítót szed, ebben az esetben tovább kell nyomni a szúrás helyét.
  • Pihenés és táplálkozás: Ne végezzen nehéz fizikai munkát és ne sportoljon a laborvizsgálat után. Fontos, hogy igyon és egyen valamit, különösen, ha hajlamos az ájulásra.
  • Menstruációs ciklus: Vérvétel szempontjából nőknél a menstruációs ciklus középső időszaka a legalkalmasabb. Menstruáció ideje alatt az eredmények alacsonyabbak lehetnek az átlagosnál, illetve ebben az időszakban a vizeletvizsgálat is nehezebben végezhető el.

Árak

Ételallergia (nutritív) 20-as panel

29.300 Ft

Ételallergia (nutritív) 40-es panel

34.700 Ft