Trombózis panel csomag

Kinek ajánlott ez a vizsgálati csomag?

Ez a vizsgálati csomag különösen azok számára ajánlott, akiknél fennáll a trombózis, azaz a vérrögképződés fokozott kockázata. A trombofília – a trombózishajlam – lehet öröklött vagy szerzett, és olykor ezek együttesen is megjelenhetnek. Mikor indokolt a trombofília szűrés?

  • Amennyiben fiatal korban (45 év alatt) trombózis jelentkezik
  • Ismétlődő trombózis esetén
  • Családi halmozódáskor
  • Ha enyhe provokációra trombózis lép fel (pl. gipszelés, fogamzásgátló szedés)
  • Ismétlődő vetélések esetén

Ha felmerül a trombózishajlam gyanúja, egy egyszerű vérvétellel fényt lehet deríteni a legtöbb hajlamot okozó eltérésre. A trombofília kimutatására szolgáló trombózis laborvizsgálatot csak egy alkalommal szükséges elvégezni életünk során, hiszen ez egy genetikai vizsgálat, mely egy egész életre szóló eredményt ad.

A vizsgálati csomag tartalma

V. faktor Leiden mutáció, II. faktor (protrombin) G20210A mutáció, MTHFR C677T mutáció

Fontos tudnivalók a trombózis laborvizsgálatról

A trombózis laborvizsgálathoz NEM szükséges éhgyomor!

A trombózis laborvizsgálat elvégzése reggel 7.00 és 10.00 óra között lehetséges, kérjük ebben az időpontban jelentkezzen a vizsgálatra!

Időpontfoglalás a 06/22-999-555-ös telefonszámon recepciónkon lehetséges vagy online az Időpontfoglalás gombra kattintva foglalható időpont. Kérjük amennyiben online foglal időpontot a megjegyzés rovatba tüntesse fel milyen laborvizsgálatot szeretne igénybe venni. Amennyiben nem tudjuk fogadni hívását, igyekszünk rövid időn belül visszahívni.

A trombózis laborvizsgálat eredménye 10 nap alatt készül el, melyet e-mailben továbbítunk pácienseink felé.

Hogyan készüljön a trombózis laborvizsgálatra?

Az alábbi szempontok figyelembevételével biztosíthatja, hogy a trombózis laborvizsgálat a lehető leghatékonyabb és legbiztonságosabb módon történjen:

  • Hidratálás: Fontos, hogy a laborvizsgálat előtt legalább fél liter szénsavmentes vizet fogyasszon, hogy megfelelően hidratált legyen.
  • NEM éhgyomri vizsgálat: Az trombózis laborvizsgálat NEM éhgyomorra történik. A vizsgálat előtt étkezhet és gyógyszereit is nyugodtan beveheti.
  • Stimulánsok kerülése: Ne fogyasszon kávét, teát, alkoholt, és kerülje a rágógumizást és dohányzást a trombózis laborvizsgálat előtt.
  • Gyógyszerbevitel: Több gyógyszer is befolyásolhatja az anyagcserét, így ajánlatos a gyógyszereket csak a vérvétel után bevenni. Kérjük, ezt beszélje meg előzetesen kezelőorvosával. A szívbetegségben szenvedők a szokásos gyógyszereiket egy pohár vízzel bevehetik, ha kezelőorvosuk másként nem rendelkezett.
  • Fizikai terhelés kerülése: A szélsőséges fizikai terhelés torzíthatja bizonyos laborvizsgálatok eredményeit, így ezeket kerülni kell a trombózis laborvizsgálat előtt.
  • Biztonság: Ha rosszul szokott lenni vérvételkor vagy allergiás a fertőtlenítőszerekre, tájékoztassa erről a személyzetet még a trombózis laborvizsgálat előtt. A vért fekvő helyzetben is le lehet venni, csökkentve az ájulás és az ezzel járó esetleges sérülés kockázatát.
  • A vérvétel után: A trombózis laborvizsgálatot követően karját tartsa kinyújtva,  és 3-5 percig nyomja a szúrás helyét egy steril vattalappal. Amennyiben ez nem történik meg, bevérzés (haematoma) keletkezhet. Ha a vérvétel helye fáj, vagy hajlamos a véraláfutásra, az óvatos jegelés jót tehet. Ez néhány nap elteltével magától gyógyul. Kérjük jelezze, ha vérhígítót szed, ebben az esetben tovább kell nyomni a szúrás helyét.
  • Pihenés és táplálkozás: Ne végezzen nehéz fizikai munkát és ne sportoljon a trombózis laborvizsgálat után. Fontos, hogy igyon és egyen valamit, különösen, ha hajlamos az ájulásra.
  • Menstruációs ciklus: Vérvétel szempontjából nőknél a menstruációs ciklus középső időszaka a legalkalmasabb. Menstruáció ideje alatt az eredmények alacsonyabbak lehetnek az átlagosnál, illetve ebben az időszakban a vizeletvizsgálat is nehezebben végezhető el.

Árak

Trombózis panel csomag38.900 Ft